Yahoo Hesabı Nasıl Silinir?

  • Whatsapp

Eğer Yahoo Mail kullanıyorsanız ve hesabınızı kapatıp size ait tüm verileri silmek istiyorsanız sizlere adım adım tüm işlemleri anlatıyoruz. Yahoo mail kullanım ortaya çıkan güvenlik açıkları ve Yandex mail kullanımının artması ile her gün azalmıştır.

Yahoo mail hesap silme işlemi

Yandex Mail kullanımının artması ile Yahoo Mail kullanım oranı zaten düşmüştü ancak son dönemlerde ortaya çıkan güvenlik açıkları ile kullanıcıların kafalarında soru işaretleri belirdi. 2013 yılında yapılan şirket açıklamasında, yaklaşık 1 milyar e-posta kullanıcısının hesap bilgilerinin çalındığı bilgisi verildi. Yapılan hack girişiminin ardından Yahoo şirketi tekrar 500 milyon kullanıcısının bilgilerinin çalındığını duyurdu. Bu duyurunun ardından Yahoo artık kullanıcılar için sorunlu bir firmaya dönüştü.
Kullanıcılar Hotmail, Gmail ve Yandex servislerine yönelince Yahoo’nun popülerliği maalesef bitik duruma gelmiştir.

Yahoo mail hesabı nasıl silinir?

yahoo mail nasıl silinir
  • Yahoo mail giriş bağlantısına tıklayın ve sayfaya gidin.,
  • Size ait e-posta ve şifre ile giriş yapın.
  • Yahoo mail adresinizi onaylayın.
  • Hepsi bu kadar, Yahoo mail hesabınız silinmek üzere zamanlandı.

Yukarıda verdiğimiz bağlantı ile gideceğiniz adreste Yahoo mail hesap oturumunuzu açın. Giriş işlemini tamamladıktan sonra “Hesabımı silme işlemlerine devam et” seçeneğine tıklayarak ilerlemeniz gerekiyor. Bu işlemin ardından Yahoo mail hesabınız kapanacaktır ve bilgileriniz 30 gün kadar tutulacaktır. 30 gün sürenin dolmasının ardından yahoo e-posta adresinize bağlı tüm veriler silenecektir. Silinen e-posta adresini başka bir kullanıcı alıp kullanabilir eğer önemli verileriniz varsa silme işlemi yapmadan önce mutlaka yedekleyiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yahoo Mail Şifresi Nasıl Değiştirilir? (Resimli Anlatım)

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir