Twitter Kaydolma, Twitter Açma – ( Resimli Anlatım )

  • Whatsapp

Sosyal medya çağımızın en büyük iletişim araçlarındandır. Arkadaşlarınız ile iletişim halinde olmak ya da Dünya gündemini takip etmek için Twitter hesabı açabilirsiniz. Bugün makalemizde yer alan adımları takip ederek sizde Twitter Kaydolma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Twitter’a kaydolmak için mail ve telefon numaranız olmanız yeterlidir. Eğer bir mail adresine sahip değilseniz daha önce anlattığımız E Posta Kur yazımızı inceleyebilirsiniz.

Twitter Kaydol, Twitter Aç

Mail adresiniz bulunuyorsa Twitter’a kaydolma işlemi için aşağıda yer alan adımları takip ediniz. Sizler için bıraktığımız bağlantıya tıklayarak Twitter kayıt işlemlerine hızlıca başlayabilirsiniz.

Twitter Kaydolma
  • Bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada sizden istenilen bilgileri doğru doldurunuz.
  • Eğer hesabınızı e-posta adresiniz üzerine kurmak istiyorsanız görselde kırmızı ok ile gösterilen bağlantıya tıklayınız.
  • Tüm bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra ilerleyiniz ve e-posta adresinize gelen onay kodunu giriniz.

  • E-posta adresinize gelen onay kodunu girdikten sonra ilerleyiniz ve bir parola belirleyiniz.
Twitter parola oluşturma
  • Twitter kaydolma işlemi için şifrenizi oluştururken mutlaka harf, rakam ve özel karakterler içeren bir parola seçin.
  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ilerleyin ve twitter profiliniz için bir profil fotoğrafı belirleyin.
Twitter Profil Fotoğrafı Seçme
  • Daha sonra Twitter ilgi alanlarınıza uygun kişileri göstermek için sizden ilgi alanlarınızı öğrenmek isteyecektir.

 

Tüm bu işlemlerin ardından artık bir Twitter hesabına sahip olabilirsiniz. Hesabınızdan ilk tweetinizi paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızı aratarak takip edebilir gündem ile ilgili tüm trend topicleri görebilirsiniz. Twitter linkinizi diğer sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak takipçi sayısınızı arttırabilirsiniz.

Telefondan Twitter Kaydolma ve Twitter Açma

Yukarıda yer alan yazımızda bilgisayardan twitter açma işlemini ele aldık. Bu yazımız içerisinde telefondan twittera kaydolma adımlarını anlatacağız. Öncelikle kullandığınız telefonun işletim sistemine göre Twitter uygulamasını indirmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Küçük İşletmeler için Teknoloji

iOS için Twitter uygulamasını indir >> https://apps.apple.com/tr/app/twitter/id333903271?l=tr

Android için Twitter uygulamasını indir >> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.twitter.android&hl=tr&gl=US

Twitter uygulamasını indirdikten sonra uygulamayı başlatalım. Ekranda yer alan “Yeni hesap oluştur” yazısına tıklayarak sırasıyla bizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz dolduralım.

Twitter Hesap Açma

Twitter hesap açma işleminin ardından politikacıları, sanatçıları dilediğiniz kişileri takip edebilirsiniz. Son dönemlerde ülke gündemimiz Twitter üzerinden belirlenmekte. Burada yer alan çoğunluk ülkemizde ve dünya üzerinde yaşanan olaylara anında tepki gösterebilmektedir.

Türkiye ve Dünya üzerinde gerçekleşen tüm olayları Twitter gündeminden takip edebilirsiniz. Öyle ki bazı haberler ilk olarak buraya düşmektedir. Herkes şeffaf içerik paylaşmaya özen gösterdiği için medyada yer almayan çoğu içerik twitter da karşınıza çıkabilir. İyi niyetli kişiler olduğu gibi Twitter uygulamasını sadece manipülasyon için kullanan bir grup mevcut. Bu kişiler genellikle olayları çarpıtmak için uğraşırlar.

Twitter takipçi sayınızı arttırmak için aktif olmalısınız. Dikkat çeken tweetler atarak insanların dikkatini üzerinizde toplayabilirsiniz. 3. parti yazılımlar kullanmaktan çekinmelisiniz. Bu uygulamalar twitter hesap şifrenizi ele geçirebilir. Sizin adınıza yapılan paylaşımlardan sorumlu tutulabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Türkiye, Twitter’a ülkemizde bir destekçi ataması için bildirim yapmıştı. İlk başta bu teklife sıcak bakmayan Twitter, son adım olarak temsilci atadı. Artık devletimiz şikayet doğrultusunda istenilen kişilerin bilgilerini öğrenebilecek.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir