Neden Mail Hesabı Açmalıyız?

 • Whatsapp
E Posta Kur

2020 yılı, bilişim yılı olurken kullanıcıların aklında soru olan neden mail hesabı açmalıyız? sorusuna cevap arayacağız.

Artık hemen hemen her sektör işletmesini internete taşımaya kara verdi. Durum böyle olunca internet kullanımı haliyle arttı. Haliyle yaşanan pandemi dönemiyle şirketler evden çalışma prensibine dönünce bir kez daha internetin hayatımız da ne kadar büyük yer kapladığını öğrenmiş olduk.

Neden Mail Hesabı Açmalıyız?

Evden çalıştığımız bu dönemlerde kurumsal firmalar iletişim aracı olarak mail hesaplarını kullanmaktadır. Çalıştığınız şirketin size açacağı kurumsal e-posta adresi ile şirket için yazışmalarınızı halledebilirsiniz. Mail hesabı sahibi olmak için bir firmada çalışmanız gerekmiyor. Dilerseniz daha önce ele aldığımız “E-Posta Kur – E-Posta Aç” yazısında nasıl ücretsiz bir şekilde e-posta sahibi olacağınıza dair bilgiler verdik.

 1. Mail hesabınız ile şirket içi, şirket dışı yazışmalarını kolayca halledebilirsiniz.
 2. Faturalarınızı mail hesabınıza yönlendirebilirsiniz böylelikle daha kolay gider takibi yapabilirsiniz.
 3. Online üyelik aldığınız platformlardan gelen bildirimleri kolaylıkla takip edebilirsiniz.
 4. Resmi kurumlarla istek, öneri gibi talepleriniz için iletişim kurmak adına mail hesabınızı kullanabilirsiniz.

Telefondan Mail Yönetimi

Sahip olduğumuz akıllı cihazlarımızdan mail yönetimi gerçekleştirmek mümkündür. iOS ya da Android cihazlarının market bölümünden kullandığınız Mail servisinin uygulamasını indirerek mail hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Böylelikle tarafınıza gelen e-postalar, telefon bildirimiyle size haber edilecektir. Anlık olarak telefonunuzdan mail takibi yapabilirsiniz. Telefon üzerinden mail kullanımı daha kolay ve basittir.

Ücretsiz E-Posta Servisleri

Ücretsiz E-Posta servisleri ile para ödemeden, yüksek alan kapasiteli hesaplara sahip olabilirsiniz. Ödeme yapmadan tüm mail işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Mail hesabınızla gerçekleştirebileceğiniz işlemler;

 1. Mail gönderme
 2. Mail almak
 3. Çalışmaları saklamak
 4. Dosya aktarımı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Email Güvenliği Nasıl Sağlanır? (2 Adımlı Doğrulama)

Başlıca en çok bilinen ücretsiz e-posta servislerini sıralayacak olursak eğer;

 1. Gmail
 2. Hotmail
 3. Yandex
 4. Yahoo

Tüm E-posta servisleri hakkında sitemiz üzerinden bilgi alabilirsiniz, sizlere her gün güncel bilgiler vermek için çalışmaktayız.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir