Google Adsense’e Nasıl Kayıt Olunur?

  • Whatsapp

Google Adsense, özellikle bir blog veya bir web sitesi sahibi olan internet kullanıcılarının para kazanabilmek için en çok rağbet gösterdiği reklam platformları arasında, açık ara birinci gelmektedir. Google merkezli bir oluşum olması ve diğer reklam şirketlerine oranla daha fazla kazandırması sebebiyle bugün pek çok internet yayıncısı Google Adsense’e kaydolmaya çalışmaktadır.

Adsense’e Katılabilmek için Gerekenler

Adsense’e kayıt olabilmek için ilk önce bir web sitesi, blog sayfası veya bir youtube kanalınızın olması gerekiyor. Özellikle web siteleri ve bloglarda düzenli içerikler oluşturup, belli bir bekleme süresinin (genellikle 6-7 ay) ardından Adsense’e başvuru yapabilmek mümkündür. Tabi bu başvurunun kabul edilme durumu, kullanıcının sayfasındaki içerikleri ne kadar özgün tuttuğu ve yine ne sayıda izlenim aldığı ile paralel olarak işler. Yani mesela bir blog sayfasında oluşturulan içerikler ne kadar özgünse ve ne kadar çok sayıda okuru kendisine çekiyor ise, yine aynı şekilde Adsense’in de dikkatini çekecektir. Bu durum da, sayfa sahibinin kayıt için onay alma yüzdesini arttırmaktadır.

Adsense Kayıt Olma

Adsense’e başvuru yapıldıktan sonra belli bir bekleme süresi vardır. Bu sürenin sonunda sayfa onaylanır ve ikinci bir inceleme süresine tabi tutulur. Bu ikinci bekleme süresi ise, sayfanın kesin olarak onaylanması için son ve en mühim noktadır. Çoğu web sitesi ve blog, ilk aşamayı geçse de, bu bahsedilen ikinci aşamayı geçemedikleri için sitelerinde reklam gösterme hakkını elde edemiyorlar. Tabi web siteleri ve youtube kanallarının, bir blog sayfasına oranla Adsense reklamı almaları daha kolaydır. Çünkü bunların bir blog sayfasına oranla günlük daha fazla ziyaretçi çekme potansiyelleri vardır. Daha fazla ziyaretçi de daha fazla para demektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2021 Yılı için Dijital Hayat

En Güvenli Reklam Platformu

Adsense, Google tarafından internet kullanıcılarına sunulan oldukça güvenli ve iyi de kazandıran bir reklam platformudur. Diğerlerine göre daha fazla kazandırması ve Google isminin de cazibesi, reklam almak isteyenleri fazlasıyla Adsense’e çekmektedir. İleride Google’a karşı büyük bir rakip çıkmadıkça da insanların Adsense’e gösterdikleri ilgi devam edecek gibi gözükmektedir.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir