Gmail Yıldızlı İletiler Ayarları

 • Whatsapp
Gmail Yıldızlı iletiler ayarları
Gmail Yıldızlı iletiler ayarları

Merhabalar, bu makalemizde sizlere Gmail Yıldızlı İletiler Ayarları detaylı ve resimli bir şekilde nasıl yapacağınızı anlatacağız. Gmail yıldızlı iletilerin tüm ayarları bu konumuzda bulabilirsiniz.

Yıldız nasıl eklenir?

Gelen kutunuzda: Gönderen adının yanındaki yıldız simgesini (Gray outline star) tıklayın.
Bir iletiyi okurken: İletinin sağ üst köşesinde, iletinin alınma saatinin yanında bulunan yıldız simgesini (Gray outline star) tıklayın.
Yeni bir ileti yazarken: Oluşturma penceresinin sağ alt köşesindeki Diğer seçenekler simgesini (More options drop-down arrow) tıklayın, Etilet‘i tıklayın ve sonra da Yıldız ekle‘yi seçin.
Gelen kutunuzdaki iletilere yıldız eklemek için s klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz.

Daha fazla yıldız tasarımı edinin

Farklı türdeki iletileri belirtmek için birden fazla yıldız türü kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Örneğin, yeniden okumak istediğiniz iletiler için mor bir yıldız, takip etmeniz gereken iletiler için de kırmızı bir ünlem işareti kullanabilirsiniz.

Diğer yıldız seçenekleri nasıl belirlenir?

Gmail Yıldızlı iletiler ayarları
Gmail Yıldızlı iletiler ayarları
 • Gmail‘i açın.
 • Sağ üst taraftaki dişli çark simgesini () tıklayıp Ayarlar‘ı seçin.
 • Genel sekmesinin “Yıldızlar” bölümüne doğru ilerleyin.
 • Yıldızları, “Kullanılmayan” alanından “Kullanılan” alanına sürükleyin. “Kullanılan” alanındaki yıldızları sürükleyerek yeniden düzenlemeniz de mümkündür.
 • Sayfanın alt kısmında bulunan Değişiklikleri Kaydet seçeneğini tıklayın.

Yeni yıldız tasarımlarınızı kullanmak için, kullanmak istediğiniz yıldızı görene dek yıldız simgesini (Gray outline star) art arda tıklayın.

Yıldızlı iletileri bulma

Tüm yıldızlı iletilerinizi görmek için, Gmail’inizin sol tarafında Gelen Kutusu‘nun altında bulunan Yıldızlı etiketini tıklayın veya arama kutusuna is:starred yazarak yıldızlı iletileri arayın.

Belirli bir tür yıldızı bulma

Belirli bir yıldız türünün eklendiği iletileri bulmak için yıldızın adıyla birlikte has: operatörünü kullanarak arama yapın (ör. has:yellow-star).

Bir yıldızın adını öğrenmek için, ayarlar sayfasının Genel sekmesine gidin ve fareyle yıldız simgesinin üzerine gelin. Yıldız adlarını, bu gelişmiş arama operatörleri listesinde de bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gmail Kaydol, Gmail Aç (3 Dakika'da)

Gelen kutunuzdaki yıldızlı iletiler

Gelen kutusu kategorilerini kullanıyorsanız yıldızla () işaretlediğiniz iletiler Birincil sekmenizde de görünür ve böylece izlenmeleri daha kolay olur.

Yıldızlı iletileri Birincil sekmenize dahil etmek istemiyorsanız burayı tıklayın.

 • Gmail‘i açın.
 • Sekmelerinizin sağ tarafındaki + simgesini tıklayın.
 • Inbox tab settings
 • Yıldızlı iletileri Birincil sekmesine dahil et” seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın.
  Kaydet‘i tıklayın.

Yıldızları kullanmayı seviyorsanız Öncelikli E-postalar’ı veya Yıldızlı gelen kutusunu da deneyebilirsiniz. Böylece bir gelen kutusu bölümünün tamamını yıldızlı iletilere ayırabilirsiniz. Gelen kutusu stilleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir