Gmail Gelen Kutusu Nasıl Açılır?

  • Whatsapp

Bir Gmail e-posta hesabınız var ancak Gmail Gelen Kutusu Nasıl Açılır işleminde sorunlar yaşıyorsanız sizlere bu makalede yardımcı olmaya çalışacağız.
Yeni e-posta kullanıcıları için rehber amaçlı, resimli olarak gmail gelen kutusu nasıl açılır göstereceğiz. Başkası tarafından size gönderilen e-posta mesajlarını gelen kutusuna bakarak görmek mümkündür. Bu basit işlem için aşağıda yer alan adımları takip etmeniz sizi sonuca götürecektir.


Gmail Gelen Kutusu Nasıl Açılır?

Gmail gelen kutusu açma işlemi ile tarafınıza gönderilen e-posta mesajlarını görebileceksiniz. Bu işlemi gerçekleştiremeyen kullanıcılar için resimlerle anlatım yapıp yardımcı olacağız.
Gmail’in kolay ve basit arayüzü ile sizlerde bu adımları kolayca yerine getirebilirsiniz. Artan popülaritesi ve kullanıcı sayısı ile Gmail servisi en çok tercih edilen e-posta araçlarından biri olmayı sürdürüyor.
Gmail gelen kutusu açma işlemi için öncelikle sırasıyla aşağıda yer alan adımları takip edelim.

1-Öncelikle www.gmail.com bağlantısı üzerinden e-posta servisine gidelim. Bu sayfada sizden mail bilgileriniz istenecek.

Gmail Gelen Kutusu Nasıl Açılır

Oturum açma işlemini yaptıkdan hemen sonra gmail sizi gelen kutusuna otomatik olarak yönlendirecektir. Mail kutunuz içerisinde size gelen tüm e-postaları görüntülemeniz mümkün olacaktır. Aşağıda görselde Gmail Gelen Kutusu ekranını görebilirsiniz.

Gmail Gelen Kutusu
Gmail Gelen Kutusu

Gmail Gönderilmiş Postalar

Gmail e-posta hesabınızda “Gönderilmiş Öğeler” adında bir sekme göreceksiniz. Bu sekme üzerinden sizi e-posta hesabınız üzerinden başka kişilere giden mail bilgilerini ve içeriklini görebilirsiniz.
Göndereceğiniz tüm mail gönderileri bu sekme altında saklanmaktadır. Eğer gönderim yaptığınız bir eposta içeriğinin saklanmasını istemiyorsanız bu sekme içerisinden gönderilen maili siliniz.

Gmail Gelen Kutusuna Nasıl Bakılır işlemini yaparken bir sorun ile karşılaşıyorsanız lütfen bize yorum olarak bildiriniz. Sizler için bu sorunu inceleyip çözeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Gmail Yıldızlı Postalar

Gmail üzerinden gerçekleştireceğiniz mail gönderimleri içerisinden önemli gördüğünüz e-postaları yıldız işaretine tıklayarak Yıldızlı Postalar sekmesine alabilirsiniz. Böylelikle sizin için önemli ya da daha sonra görmek istediğiniz e-postaları Yıldızlı Postalar sekmesinde saklayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde Gmail size mail kolay kullanımı sunuyor.

E-Posta Taslaklar

Mail göndermek için hazırladığınız yazıları taslaklarınızda saklayabilirsiniz. İçeriği girip göndermediğiniz her mail, Taslaklar sekmesinde saklanacaktır. İnternet bağlantıları yüzünden yarım kalan mail gönderimleri de silinmiyor yine Taslaklar sekmesinde saklanıyor olacaktır. Taslaklar bölümünü depo olarak da kullanmanın mümkün olacaktır.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir