Email Nedir?

  • Whatsapp

Eski çağlardan günümüze süregele bir iletişim ihtiyacı ve zorunluluğu mevcut durumda ve bu insanoğlu’nun en büyük ihtiyaç ve gereksinimi olarak devam etmektedir. Özellikle bize yakın olmayan, ulaşmakta zorluk çektiğimiz kişiler, sevdiklerimiz veya herhangi biri için iletmek istediğimiz bir mesajı iletmek için insanlık tarihinden bu yana uygulanan pek çok yöntem denenmiş ve uygulanmıştır.

Bu yöntemler, posta güvercinleri ile, at sırtında yolculuk yapan bir insan vasıtası ile, teknoloji’nin gelişmesi sayesinde ilk önceleri telegraf, telefon ve günümüz dijital çağında ise Email yoluyla dünyanın istenilen yerine istediğimiz mesajı göndermek mümkün. Yani sonuç olarak şöyle bir kanıya varmamız mümkün. Günümüzün iletişim aracı Email, eskiden kullanılan mektubun dijital hali. Yani yine karşı tarafa bir mesaj gönderiyoruz ama kağıt kalem yerine, dijital ortamda hazırladığımız bir mektup ile.

Read More

Günümüzün teknolojisi gereği hemen hemen herkesin muhakkak bir email hesabı vardır artık. Özellikle kullandığımız son teknoloji akıllı telefonların tüm özelliklerinden faydalanabilmek için email hesabımızın olması ve bu hesabımızın Akıllı telefonlara tanıtılması gerekmektedir. Sonuç olarak, günümüz şartlarında, herkesin sahip olması gereken ve kullanmasında herhangi bir zorluk çekmeyeceği bir mail hesabı olması gerekmektedir diye düşünüyoruz. Eğer email hesabınız yoksa websitemizde Türkiye’de popüler olan tüm email servislerine nasıl kayıt olacağınızı teker teker örnek ve videolarla anlattık. Konularımıza göz atarak kullanmak istediğiniz herhangi bir email servisinden hesap alıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İyi günler dileğiyle.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  E Posta Nasıl Gönderilir? (Gmail, Hotmail, Yandex)

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir