Email Güvenliği Nasıl Sağlanır? (2 Adımlı Doğrulama)

  • Whatsapp
email güvenliği nasıl sağlanılır
email güvenliği nasıl sağlanılır

Email kullanıcılarının hiç azımsanmayacak bir kısmı sürekli virüsler, fake mailler veya spam mailler ile kandırılıp şifreleri ele geçirilmektedir. Özellikle önemli işler için kullanılan Email hesaplarının başkaları tarafından ele geçirilmesi gerçekten çok büyük problemlere sebep olabilmektedir. Bu tür problemleri önlemek için bazı adımlar var bunları nasıl yapabileceğinizi sizlere adım adım anlatmaya çalışacağız.

Şifrenizin Zorluk Derecesi: Şifre seçerken dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus vardır ki o da belirleyeceğiniz şifrenin tahmin edilmesi zor, Büyük Harf, Küçük Harf, Rakam ve Sembollerden oluşması. Şifreleriniz hatırlayabileceğiniz düzeyde uzun olsun. Yani eğer hatırlamada problem yaşamayacaksanız en az 10 karakter olsun.
Her Gelen Maili Açmayın: Hesabınızı ele geçirmek için sizlere mail gönderebilirler. Özellikle mail hesapları hacklenirken size atılan bir maili açmanız sonucu şifreleriniz ele geçirilebiliyor. Bu nedenden dolayı, kaynağını tanımadığınız veya şüphe uyandıran hiçbir maili açmayın.

Read More

Email Adresinizi Her Yerde Paylaşmayın: Özellikle forumlarda veya diğer sosyal platformlarda eğer email adresi paylaşmak zorunda kalacaksanız, yan bir email hesabınız olsun ve o hesapla kayıt olmaya çalışın. Özellikle önemli bilgilerinizin saklandığı email adreslerini paylaşmamaya özen gösterin.

Hesap Güvenliğini Arttırmak İçin Telefon ve Özel Bilgilerinizi Ayarlayın: Herhangi bir problemde email hesabını geri alabilmek için size yardımcı olabilecek en önemli husus muhakkak ki mail hesabınıza kayıtlı telefon numaranızdır. Telefon numaranız mail hesabınıza tanımlı ise, her şekilde mail hesabınızı kurtarma şansınız vardır. Bunun yanında önemli hususlardan biri de gerçek bilgilerinizin kullanımı ve yanısıra gizli soru ve cevabı da önem taşımaktadır.
Yukarıda saydığımız adımları uyguladığınız takdirde email hesabınız güven altına alınmış olacaktır ve herhangi bir tehlike ile kolay kolay karşılaşmazsınız. İyi günler dileğiyle.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Mail Giriş - E Posta Giriş Yap

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir