E Posta Nasıl Gönderilir? (Gmail, Hotmail, Yandex)

  • Whatsapp
E Posta Nasıl Gönderilir
E Posta Nasıl Gönderilir

Merhabalar, bugün sizlere E Posta Nasıl Gönderilir adlı makalemizde sizler için dünyaca ünlü e-posta servislerinden nasıl kolayca mail göndereceğiniz detaylı olarak açıklayacağız.

Günümüzün ihtiyaçları arasında yer almaya başlayan dijital mektup gönderme servisi veya dijital iletişim aracı olarak adlandırabileceğimiz email, kullanımı, hakkında bilgiler ve diğer aklınıza takılabilecek bütün soruların cevaplarını bir arada size websitemizde paylaşmaya özen gösteriyoruz. Email hesabı aldınız ama email göndermekte problem yaşıyorsanız, veya nasıl karşı tarafa eposta göndereceğinizi bilmiyorsanız size hemen aşağıda tüm eposta servisleri için nasıl email gönderebileceğinizi sırayla anlatmaya çalışacağız. Hemen konuyu fazla uzatmadan aşağıda sizlere tüm mail servisleri için mail gönderme işlemi bilgilerini paylaşalım.

E Posta Nasıl Gönderilir?

eposta nasıl gönderilir
eposta nasıl gönderilir

Gmail Mail Göndermek: Eğer Google tarafından kullanıcılarına sunulan ücretsiz mail sevisi olan Gmail‘i kullanıyorsanız hemen yapmanız gerekenleri sizler için aşağıda sıralayalım. Gmail Mail Göndermek için yapmanız gerekenler;

Yapmanız gereken ilk olarak Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra hemen ana ekranın sol üst tarafında bulunan ve aşağıdaki resimde gösterdiğimiz “Eposta Yaz” butonuna tıklatın.

Ardından hemen aşağıdaki gibi bir açılır pencere ile karşılaşacaksınız. Aşağıda işarelenilen yerleri sizlere gösterildiği gibi doldurup gösterildiği gibi butonları kullanarak hemen mail’i gönderebilirsiniz.
Hotmail Mail Göndermek: Microsoft’un kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu, Microsoft Hotmail Mail servisi içini kullanan arkadaşlarımız için nasıl mail gönderebileceklerini resimlerle anlatacağız. Hemen aşağıdan adımları takip ediniz.

İlk adım olarak hesabımıza giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkacak ana ekranda hemen aşağıdaki resimde gösterdiğimiz butona tıklatın.
Yukarıdaki “Yeni” butonuna tıkladıktan sonra hemen aşağıdaki gibi bir mail yazma ekranı karşınıza gelecek. Gelen ekranda karşınızdakileri aşağıda gösterdiğimiz gibi doldurursanız mail gönderme işlemini başarılı bir şekilde halledersiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Neden Mail Hesabı Açmalıyız?

En sık kullanılan mail servisleri olan Gmail ve Hotmail (Outlook) servileri hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Diğer servisler de hemen hemen aynı mantıkla çalışmaktadır. Ama yine de anlaşılamayan bir konu ile karşılaşırsanız hemen yazının aşağısında bulunan yorum kısmını kullanarak bizlere ulaşabilir, soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir