E Posta Hesabı Nasıl Açılır?

  • Whatsapp

İş ve gündelik hayatımız da artık e-postaların önemi çok büyük bu yüzden kullanıcılar sıklıkla e-posta hesabı nasıl açılır? sorusuna cevap arıyor.

Yapılan araştırmalara göre insanların %58’i güne ilk önce e-posta hesaplarını inceleyerek başlıyor. Bireysel ve işletmeler için en iyi iletişim aracı olan E-posta hakkında sizleri aydınlatacağız.


E-Posta Hesabı Nedir?

E-posta ya da eposta, açılımı tam olarak elektronik postadır ve kişiler arasındaki dijital iletişimi sağlayan bir aracıdır.
Tam anlamıyla internet ağı üzerinden metin, resim, dosya gibi ekleri göndermenizi sağlayan araçtır.

Günün her saatinde, akıllı telefon ya da bilgisayarınız üzerinden iletmek istediğiniz mesajı, eposta hesabınız ile dilediğiniz kişinin mail adresine gönderim sağlayabilirsiniz.

Bir e-posta maili göndermek için öncelikle e-posta adresine sahip olmanız gerekmektedir. Günümüzde pek çok e-posta servisi bulunmaktadır.

E Posta Hesabı Nasıl Açılır?

Ücretsiz e-posta hesabı açmak için sizlere yardımcı olabilecek bir kaç posta sağlayıcıyı aşağıda listeledik. Bu uygulamalar üzerinden hızlıca mail sahibi olabileceksiniz. E-Posta hesaplarınızı oluştururken doğru ve size ait bilgiler girmeyi unutmayınız. Mail şifrenizi unutmanız ya da mail hesabınızın başkasının eline geçmesi durumunda geri alabilmek için, e-posta oluştururken girdiğiniz kişisel bilgilerin önemi çok büyüktür.

Gmail

1- Ücretsiz Gmail E-Posta hesabı açmak için aşağıda yer alan linke tıklayınız.

2- https://accounts.google.com/ linke tıkladıktan sonra aşağıda resimde yer alan “Hesap Oluşturun” kısmına tıklayınız.

Gmail E Posta Hesabı Açmak

Karşınıza gelecek olan sayfada tüm kişisel bilgilerinizi ve parolanızı giriniz ve ileri butonuna basınız.

Tebrikler, mail hesabınız artık aktiftir ve kullanabilirsiniz. Güvenlik amacıyla hesabınızı oluştururken mutlaka telefon numarası ve yedek bir e posta adresi yazabilirsiniz. Böylelikle şifrenizi unutmanız halinde telefon ya da diğer yedek eposta hesabınıza şifre sıfırlama bağlantısı gönderebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Email Nedir?

 

Hotmail

Hotmail E-Posta hesabı açmak için öncelikle aşağıda yer alan linke tıklayınız.

https://signup.live.com/ adrese tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak kutuya sahip olmak istediğiniz mail kullanıcı adını yazınız ve ileri butonuna tıklayınız.

hotmail e posta açmak

Daha sonra karşınıza gelecek ekranda kişisel bilgilerinizi doldurunuz. Kısa süren bu işlemlerin ardından hesabınız hemen aktif olacaktır.
Daha sonra güvenlik problemleri ile karşılaşmamak adına hesabınıza telefon numaranızı ve gizli soru seçeneklerini doldurunuz.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir